KAROSK Başkanı Atıl Atılgan’ın Mesajı

“1992 yılında Uluslararası Türkiye Rallisi ilk kez Bodrum’da yapılmış ve ben de start almıştım. Hem doğal ve kültürel zenginliği, hem de tarihi dokusu ile Bodrum birçok kişi gibi beni de büyülemişti diyebilirim. Halikarnas Balıkçısı olarak tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın dizeleri “Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin. Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin. Senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını Bodrum’da bırakıp gittiler.” ne kadar doğruymuş ki, 2010 yılında Bodrum’a yerleşme kararı aldım. 2019 yılında ralliyle Bodrum’u yeniden buluşturma hedefiyle Karya Otomobil Spor Kulübü’nü kurduk ve 2021 yılında da ilk aday organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Otoritelerden, sporculara herkesin büyük beğenisini kazanan bu organizasyonumuz, Ace Of Mice ile “ilk ödüllü ralli” olarak da kalitesini tescillemiş oldu. 2022 yılında da Türkiye Ralli Şampiyonası açılış yarışı olarak takvimde yer aldık ve şimdi de 2023 sezon açılışı için hazırız.

Kulüp üyelerimiz ve yönetim kurulumuz ile, geçen yıl Eylül ayında başladığımız planlamalar ve parkur çalışmalarımızı tamamladık.  Bu yıl daha güçlü bir destek ve büyük bir ekip çalışması ile Rally Bodrum’a hazırız. Yarımadanın en büyük sportif organizasyonları arasında yer alan organizasyonumuzu, ilk yıldan itibaren destekleyen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Bodrum Belediyesi, Oasis Bodrum ve Çözüm Ortağı’na bu yıl Duja Hotels, VST Tour, Noa Enerji, Bodrum Esnaf, Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD), Ortakent Yardımlaşma Derneği (OYDER) ve Pars Entertainment da eklendi.

Organizasyonda emeği geçen tüm görevlilerimiz, gözetmenlerimiz, gönüllülerimiz, sponsorlarımız, tüm kurum, kuruluş, yerel yönetim yetkilileri ve kolluk kuvvetlerine teşekkür ediyoruz.”