Sezonun İlk Rallisi Bodrum’da

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda heyecan, 15-17 Nisan tarihlerinde Rally Bodrum ile başlıyor. Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından geçtiğimiz sezon şampiyonaya aday olarak Muğla-Bodrum’da düzenlenen ralli, bu sezon şampiyona açılış yarışı olarak ulusal statüde gerçekleştirilecek.

Geçen yıl rekor katılım ile gerçekleşen, ACE of MICE Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’nde “En İyi Spor Etkinliği” dalında Jüri Özel Ödülü’nü kazanarak ilk ve tek ödüllü ralli olan organizasyon, bu yıl spor sevenlere heyecan ve adrenalin dolu bir hafta sonu sunacak. Rally Bodrum’un etkinlik ve iletişim yönetimi bu senede Prems Arts tarafından yapılacak.

Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan ve bu yıl yarım adanın büyük bir bölümüne genişleyen organizasyon, 15 Nisan Cuma akşamı Bodrum Meydanı’nda gerçekleştirilecek start seremonisi le başlayacak. Türkiye’nin en hızlı pilotları, 16-17 Nisan tarihlerinde toprak zeminli 6 farklı özel etabı ikişer kez geçerek kozlarını paylaşacak.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yapmış olduğu açıklamada, etkinliğin Bodrum’da spor turizmine katkı sağlayacağını ve spor etkinliklerinin Bodrum’a getirdiği katma değerin önemini vurguladı. Ayrıca geçen yıl mahalli yarış statüsünde gerçekleşen yarışın bu yıl ulusal kategoride gerçekleşecek olmasından mutluluk duyduklarını ve ilerleyen zamanlarda otomobil sporlarını uluslararası platformda Bodrum’da görmek istediklerini ekledi.

Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi:
15-17 Nisan » Bodrum Rallisi – MUĞLA
27-29 Mayıs » Yeşil Bursa Rallisi – BURSA
24-26 Haziran » Eskişehir Rallisi – ESKİŞEHİR
29-31 Temmuz » Kocaeli Rallisi – KOCAELİ
16-18 Eylül » İstanbul Rallisi – İSTANBUL
14-16 Ekim » Ege Rallisi – İZMİR
11-13 Kasım Daha sonra açıklanacak.