KAROSK

Kısa adı KAROSK olan Karya Otomobil Spor Kulübü Derneği; Muğla ili Bodrum ilçesinde otomobil ve motor sporlarını sevenleri bir araya getirerek, sporun tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla organizasyonlar yapmak, okullarda öğrencilere trafik güvenliği ve otomobil sporları hakkında seminer ve eğitimler düzenlemek amacı ile 2019 yılı Eylül ayında kurulmuştur.

KAROSK, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun tescilli organizatör kulüpleri arasında  yer almakta olup, ilk organizasyonunu 2019 Aralık ayında TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlediği Karting Kış Kupası ilk ayak yarışı ile gerçekleştirmiştir.

2020 sezonunda Covid-19 Pandemisi nedeniyle herhangi bir etkinlik düzenlemeyen derneğimiz, 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde Rally Bodrum ile bölgesindeki ilk büyük organizasyonu düzenlemeye hazırlanmaktadır. Bu sezon ayrıca 10-11 Temmuz 2021 tarihlerinde İzmir’de yer alan Ülkü Park Pisti‘nde Türkiye Karting Şampiyonası 4.yarışı organizasyonu da kulübümüz tarafından gerçekleştirecektir.

Kulübümüz, sportif organizasyonların yanı sıra Bodrum bölgesindeki ilk öğretim öğrencilerine yönelik trafik güvenliği ve otomobil sporları hakkında seminer ve eğitimler planlanmaktadır.