KAROSK

Kısa adı KAROSK olan Karya Otomobil Spor Kulübü Derneği; Muğla ili Bodrum ilçesinde otomobil ve motor sporlarını sevenleri bir araya getirerek, sporun tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla organizasyonlar yapmak, okullarda öğrencilere trafik güvenliği ve otomobil sporları hakkında seminer ve eğitimler düzenlemek amacı ile 2019 yılı Eylül ayında kurulmuştur.

KAROSK, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun tescilli organizatör kulüpleri arasında  yer almakta olup, ilk organizasyonunu 2019 Aralık ayında TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde Karting Kış Kupası ilk ayak yarışı ile gerçekleştirmiştir.

2020 sezonunda Covid-19 Pandemisi nedeniyle herhangi bir etkinlik düzenlemeyen derneğimiz, 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde Rally Bodrum ile bölgesindeki ilk büyük organizasyonu düzenlemiş ve 27 yıl aradan sonra Bodrum yarımadasındaki ilk ralli, tüm katılımcılardan ve otoritelerden büyük takdir toplamıştır. 

Ayrıca 43 sporcu ile 2021 sezonunun en yüksek katılımına sahne olan Türkiye Karting Şampiyonası 4.yarışı da 10-11 Temmuz 2021 tarihlerinde İzmir Ülkü Park Pisti‘nde kulübümüz tarafından başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Önümüzdeki dönemde ise, sportif organizasyonların yanı sıra Bodrum bölgesindeki ilk öğretim öğrencilerine yönelik trafik güvenliği ve otomobil sporları hakkında seminer ve eğitimler planlanmaktadır.